Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

شهر زیرزمینی کیش به مجموعه بین المللی گردشگری تبدیل شود

۱۸ آذر ۱۳۹۷
بدون نظر


تاریخ انتشار خبر :يكشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷

  •  نظر بده، ۵۰۰۰۰۰۰ ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی !

به گزارش روز شنبه ایرنا، غلامحسین مظفری در بازدید از شهر زمینی کیش که به همراه جمعی از استانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام شد، افزود: سازمان منطقه آزاد کیش از این گونه اقدام و سرمایه گذاری در این جزیره با تمام توان استقبال و حمایت خواهد کرد.
استاندار هرمزگان نیز در این بازدید اظهار داشت: کاریز یک ایده نو و کم نظیر است که معماری زیبای آن باعث جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی شده است.
فریدون همتی بیان داشت: این مجموعه توسط یکی از ایرانیان علاقمند به گونه ای بازسازی شده که هر گردشگر داخلی و خارجی با دیدن آن شگفت زده خواهد شد.
استاندار قزوین نیز با بیان اینکه چندین سفر به این جزیره در بازه های زمانی مختلف داشته، گفت: کار ساخت و مهیاسازی کاریز با توجه به جنس مرجانی آن بسیار سخت و پیچیده است و امروز شاهد پیشرفت بسیار زیاد این مجموعه هستیم.
عبدالمحمد زاهدی تصریح کرد: با توجه به سختی کار در این مسیر باید از متولیان و سرمایه گذاران این مجموعه به دلیل پیشرفت بالا در ساخت و مهیاسازی کاریز تقدیر کرد.
سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید ابراز امیدواری کرد که نام کیش با نام کاریز در جهان شناخته شود.
به گزارش ایرنا، شهر زیر زمینی کاریز کیش یا قنات کیش شهری با قدمت بیش از ۲۵۰۰ سال در عمق ۱۵ متری از سطح زمین قرار کرفته است و باستان شناسان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که دیواره های پوشیده از صدف و مرجانی کاریز کیش قدمتی بین ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال دارد.
سرمایه گذار و مدیرعامل این مجموعه که بیش از ۳۰ سال در آلمان زندگی کرده تمام اندوخته های مالی خود را از آن سوی آب به این جزیره زیبا آورد و با مطالعه و بررسی هایی که بر روی سازه های قنات (۲۷۴ حلقه چاه) انجام داد این بنا را در ۳ مرحله بازسازی کرد.
امروزه کاریز کیش همچون شهر جریره کیش به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های این جزیره زیبا شناخته می شود.
جزیره زیبای کیش با ۹۱ کیلومتر مربع مساحت با ظرفیت های بی نظیر گردشگری سالانه میزبان بیش از ۲ میلیون گردشگر داخلی و خارجی است.

شهر زیرزمینی کیش به مجموعه بین المللی گردشگری تبدیل شود


پربازدیدترین ها:  • خبرهای گردشگری
لینک کوتاه مطلب

http://thailandbangkok.ir/?p=2895

برچسب ها

مطالب مشابه