Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

دره مهنـان | جاهای دیدنی ایران

۲۶ شهریور ۱۳۹۷
بدون نظر


دسته بندی مطالب بر اساس :

۲۰۱۷-۰۱-۲۵دره مهنـان خراسان شمالی بجنورد

دره مهنـان در كيلومتر ۱۸مسير جاده بجنورد – اسفراين و بعد از پارك طبيعی بش قارداش قرار دارد. دره مهنان به دليل سهولت دسترسی و بهره مندی از درختان انبوه، رودخانه و چشمه های آب قابل شرب همواره پذيرای مسافران و گردشگران بوده است. چشمه معروف مهنان كه در قسمت انتهای دره داريان روستان مهنان قرار دارد يكی از پر آب ترين چشمه های منطقه است كه وجود درختان كهنسال چنار و بقايای آسياب آبی در اطراف آن براي گردشگران جالب توجه است.روستای مهنان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بجنورد در استان خراسان شمالی ایران است. چشمه آب سرد مهنان، از چند چشمه تشکیل شده و دمای آب آن حدود ۱۲ درجه سانتیگراد است. این چشمه در ورودی و داخل روستای مهنان قرار گرفته است.حجم زیاد آب آن موجب سرسبزی منطقه و دره مهنان شده است.قدمت این چشمه مشخص نیست و اهالی روستا هیچ کدام زمان بوجود آمدن آن را به خاطر ندارند.همچنین در مورد تاریخچه روستا اطلاعات موثقی وجود ندارد ولی مسلما” یکی از علل تشکیل آن وجود این چشمه بوده است. طبق تحقیقات محلی، نام این روستا به این دلیل به مهنان مشهور شده است که اهالی آن بسیار مهمان نواز بوده اند و مهمانانی که از نقاط مختلف وارد این روستا می شده اند،از ایشان با نان محلی پذیرایی می شده است و اکنون نیز ورود مهمانان به این روستا برای مردم بسیار اهمیت دارد و هر هفته و بخصوص در فصول بهار و تابستان با توجه به طبیعت زیبای منطقه شاهد حضور سیل علا قمندان به طبیعت هستند.
در مسير جاده اسفراين بعد از پشت‌ سر گذاشتن پارك بش قارداش، از ميان دره‌ای كه به سمت جنوب شرقی امتداد دارد، باغ‌های روستاهاي كلاته نقی، قره باشلو و دره مهنـان ديده می شود؛ اين باغها به دليل سهولت دسترسی به فضاهاي مناسب در ميان درختان انبوه، همچنين رودخانه و چشمه‌هاي آب قابل شرب، همواره پذيراي مسافران و اهالي شهر بوده است.
منطقه دره مهنـان به دليل كوهستاني بودن معمولاً حدود ۵ تا ۸ درجه سانتي‌گراد از بجنورد خنك‌تر است. دره مهنان در فصل بهار و تابستان علاقه‌مندان زيادي را به سوي خود جلب مي‌كند.
چشمه معروف آن كه در قسمت انتهای دره داريان روستاي مهنان قرار دارد يكي از پر آب‌ترين چشمه‌هاي منطقه است كه وجود درختان كهنسال چنار بقاياي آسياب آبي در اطراف آن نشانه مساعد بودن شرايط گردشگري است.

دره مهنـان

نقشه :

  • آدرس دره مهنـان روی نقشه گوگل

وضعیت آب و هوا :

  • پیش بینی آب و هوای بجنورد در سایت هواشناسی

دسته بندی :

برچسب ها :
لینک کوتاه مطلب

http://thailandbangkok.ir/?p=535

برچسب ها

مطالب مشابه