Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

حقایق جالبی که از لندن قرون وسطایی نمی دانستید (قسمت دوم)

۸ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


از حقایق جالب لندن در قرون وسطی می‌توان به نگهداری حیوانات وحشی در برج لندن، وجود بیش از ۱۰۰ کلیسا در شهر، اعدام در ملاء عام و زندان نیوگیت که خانه مرگ زندانیان بود، اشاره کرد.

مقاله‌های مرتبط:

لندن در دوران قرون وسطی تفاوت زیادی با لندن مدرن امروزی دارد. از آلودگی و سر و صدای فراوانی که شهر را گرفته بود تا اعدام در ملاء عام و اداره شهر توسط اتحادیه‌های صنفی، تنها بخشی از حقایق جالب و باورنکردنی این شهر در گذشته به حساب می‌آید که در این مقاله توضیح خواهیم داد.

۱. برج لندن محل نگهداری حیوانات بود

لندن در دوران قرون وسطی

پادشاه جان (کینگ جان)، اولین کسی بود که حیوانات وحشی را در برج لندن نگهداری می‌کرد و طبق اسناد، به مسئول نگهداری شیر حقوق می‌دادند. بعدا به این باغ‌وحش سلطنتی، پلنگ (هدیه‌ای از امپراتور مقدس روم، فردریش دوم)، یک خرس قطبی (هدیه‌ای از هاکون چهارم نروژ) و فیل آفریقایی (برای تشکر از جانب لوئی ششم از فرانسه) نیز اضافه شد. این باغ‌وحش در قرن ۱۸ به روی عموم باز شد و هزینه ورودی آن، آوردن یک سگ یا گربه به‌عنوان غذای شیرها یا سه عدد نیم پنی بود. یک مرغ‌دانی سلطنتی نیز در قرن ۱۷ در حاشیه جنوبی پارک سنت جیمز ساخته شده بود که به همین دلیل، بردکیج واک (Birdcage Walk) نامیده شد.

۲. به غیر از برج و باروی شهر، چیزی زیادی وجود نداشت

لندن در دوران قرون وسطی

هنگامی که حکومت رومی‌ها در قرن پنجم سقوط کرد، این شهر برج و بارودار عملا متروکه شد. آلفرد کبیر در سال ۸۸۶، اقدام به بازسازی شهر کرد و باعث احیای تجارت و زندگی در این منطقه شد. برای قرن‌ها، تا دوران تودور، بخش اعظمی از لندن محدود به همین شهر برج و بارودار می‌شد و تعدادی روستای کوچک نیز در حومه بکر آن وجود داشت.

مورفیلدز (Moorfields) که امروزه مرکز پرجمعیت لندن به حساب می‌آید، در گذشته یک فضای باز بود. نقشه سال ۱۵۶۰ به لندنی‌ها نشان می‌داد که می‌توانند از این منطقه برای خشک کردن لباس‌ها و تمرین تیراندازی استفاده کنند. اسمیتفیلد (Smithfield)، یک منطقه پوشیده از چمن در آن سوی دیوار لندن بود و امکان چرای حیوانات و دسترسی به آب (از رودخانه فلیت) را فراهم می‌کرد و در نتیجه مکانی عالی برای بازار حیوانات محسوب می‌شد. این محله حتی امروزه نیز به‌عنوان بازار گوشت فعالیت می‌کند.

۳. های گیت و همپستید بخشی از جنگل بود

لندن در قرون وسطی

جنگل میدلسکس (Forest of Middlesex) در گذشته به اندازه ۳۲ کیلومتر از دیوار شهر در Houndsditch به سمت شمال امتداد یافته بود. ویلیام فیتز استفن‎، این منطقه را به‌صورت جنگل وسیعی توصیف می‌کند که درخت‌های کوتاه و فشرده آن باعث استتار حیوانات وحشی (گوزن، خرس، گاو نر وحشی) می‌شود. از این جنگل عظیم فقط هارو ویلد کامن (Harrow Weald Common)، های‌گیت وود (Highgate Wood)، کوئینز وود (Queen’s Wood) و اسکرچ‌وود (Scratchwood) باقی مانده است. های‌گیت و همپستید نیز بخشی از این جنگل بودند.

۴. اتحادیه‌های صنفی، شهر را مدیریت می‌کردند

لندن در قرون وسطی

اتحادیه‌های صنفی لندن مسئولیت نظارت بر نحوه فعالیت تجارت‌ها را بر عهده داشتند و با کمک افرادی که در موقعیت‌های تاثیرگذار در جامعه منصوب کرده بودند، شهر را اداره می‌کردند. هر یک از این اتحادیه‌ها، تشکیلات و اختیارات زیادی داشتند و مشاغل موجود را به لندنی‌های قرون وسطی معرفی می‌کردند. برای نانوایی‌ها، کارد فروش‌ها، زین‌سازها، لوله‌کش‌ها، بافنده‌ها، ساختمان‌سازها، قصاب‌ها، دباغ‌ها، نمک فروش‌ها، آهنگرها و رنگرزها، اتحادیه داشتند.

نام خیابان‌های مدرن امروزی همچنان به نوعی به کسب و کارهای آن روزگار ارتباط دارد نظیر پولتری (مرغ)، میلک استریت (خیابان شیر)، کورن‌هیل (تپه ذرت)، تریت‌نیدل استریت (خیابان سوزن بافندگی)، برد استریت (خیابان نان) که همگی به فعالیت آن‌ها در دروه قرون وسطی برمی‌گردد.

گیلدهال (Guildhall)، محل اجتماع و ملاقات نماینده‌های اصناف بود و همچنان به‌عنوان مرکز اداری شهر لندن فعالیت می‌کند. زمان ساخت این محل به سال ۱۴۱۱ برمی‌گردد؛ اما اهمیت این گوشه از لندن به قبل از این تاریخ می‌رسد. در طول دوران رومی، به‌عنوان آمفی‌تئاتر استفاده می‌شد که بزرگ‌ترین در بریتانیا بود.

۵. بیش از ۱۰۰ کلیسا در لندن وجود داشت

لندن در دوران قرون وسطی

بیش از هر شهر دیگری در اروپا، در لندن کلیسا وجود داشت. والتر بیسانت در کتاب «تاریخ لندن» آورده است که هیچ خیابانی در لندن بدون کلیسا، باغ صومعه، محل آموزش کشیش‌ها، راهبان، خادمان و برادران خدمتگذار نبود.

بیش از هر شهر دیگری در اروپا، در لندن کلیسا وجود داشت

شاید این مطلب کمی اغراق‌آمیز باشد اما جالب است بدانید در لندن قرون وسطایی بیش از ۱۰۰ کلیسا، هفت خانقاه، پنج دیر، پنج کالج کشیشان و ۴ صومعه وجود داشت. با این حال، تعداد معدودی کلیسا از آتش بزرگ جان سالم به در بردند.

۶. قشر ثروتمند لندن در استرند زندگی می کردند

لندن در دوران قرون وسطی

جاده‌ای که شهر لندن را به وست‌مینستر وصل می‌کند، جایی بود که عمارت‌های لندن قرون وسطایی در آن ساخته شده بود. پشت این عمارت‌ها به رودخانه تایمز بود (واژه استرند از کلمه قدیمی انگلیسی استراند می‌آید که به معنای لبه رود است) که می‌توان به یکی از آن‌ها یعنی قصر ساووی (Savoy Palace) اشاره کرد که در اثر شورش دهقانان در سال ۱۳۸۱ تخریب شد. اضافه کردن تایمز امبارکمنت (Thames Embankment) باعث عقب‌نشینی رودخانه در قرن نوزدهم شد. یورک واتر گیت (York Water Gate) که در سال ۱۶۲۶ به‌عنوان دروازه ورودی یورک هوس به تایمز ساخته شد، تنها بخش باقیمانده از این عمارت است.

۷. لندن به دست فرانسوی ها افتاد

لندن در دوران قرون وسطی

آخرین باری که لندن به دست نیروهای خارجی افتاد سال ۱۲۱۶ بود که نجیب‌زادگان شورشی مخالف پادشاه جان، از لوئی هشتم فرانسه خواستند برای تصاحب تاج و تخت به انگلیس بیاید. نخستین نبرد بارون‌ها باعث شد بخش اعظمی از جنوب و شرق کشور از جمله لندن به دست فرانسوی‌ها تسخیر شود و شهروندان لندنی نیز با آغوش باز از لوئی استقبال کردند. طرفداران پادشاه جان دست از حمایت او برداشتند و او سال بعد مجبور شد توافق را بپذیرد و به فرانسه برگردد.

۸. اعدام در ملاء عام رایج بود

لندن در دوران قرون وسطی

در لندن، محل‌هایی برای اعدام وجود داشت که معروف‌ترین آن‌ها، اسمیت‌فیلد (محل اعدام ویلیام والاس)، تایبرن (یکی از شلوغ‌ترین نقاط لندن)، گرین تاور (محل اعدام آن بولین، لیدی جین گری)، تاور هیل (محل اعدام توماس کرمول و سر توماس مور) و سکوی اعدام (محل اعدام دزدان دریایی، قاچاقچیان و سربازان خائن) بودند.

۹. زندان نیوگیت، قبرستان زندانیان بود

لندن در دوران قرون وسطی

بدنام‌ترین زندان لندن در قرون وسطی، نیوگیت بود و شخصیت‌هایی نظیر کازانوا، ویلیام کید و دانیل دفو در آن زندانی بودند. طی تحقیقاتی که پزشکی قانونی در سال‌های ۱۳۱۵ و ۱۳۱۶ انجام داده بود، مشخص شد که ۶۲ جنازه از ۸۵ جنازه متعلق به زندان نیوگیت بودند و به خوبی نشان می‌داد که قبرستان زندانیان است.

ساختمان این زندان در سال ۱۶۷۲ بازسازی و در نهایت در سال ۱۹۰۴ تخریب شد. اولد بیلی (Old Bailey) الان در محل این زندان قرار دارد و اگر به سمت کلیسای سپولکره مقدس بروید، ناقوس اعدام این زندان را خواهید دید. در آمن کورت (Amen Court) می‌توانید یکی از دیوارهای به جا مانده از این زندان را مشاهده کنید و در میخانه ویاداکت (Viaduct Tavern) نیز ۵ سلول یک بازداشتگاه در زیرزمین آن به چشم می‌خورد.


برگزاری کنفرانس بین المللی سیاو/ ایکوموس ۲۰۱۸ در تبریز

۸ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


کنفرانس بین‌المللی سیاو/ ایکوموس ۲۰۱۸ در تبریز برگزار می‌شود.

از ۹ تا ۱۱ مهر ۱۳۹۷ تبریز میزبان کنفرانس بین‌المللی معماری بومی سیاو/ ایکوموس ۲۰۱۸ با موضوع «میراث فرهنگی و توسعه پایدار» خواهد بود.

تشویق جوامع محلی و مردم سراسر جهان برای توجه به جایگاه میراث فرهنگی در هویت و اجتماعی شدن افراد، آگاهی‌افزایی از میزان گستردگی و آسیب‌پذیری میراث فرهنگی و همچنین تلاش در جهت حفاظت و ارتقای میراث فرهنگی از اهداف این کنفرانس است.

مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به‌عنوان بین‌المللی کهن شهر تبریز در سال ۲۰۱۸ «پایتخت گردشگری جهان اسلام» غنایت در میراث فرهنگی و تاریخی اصیل تبریز را دلیل اصلی انتخاب از سوی کمیته بین‌المللی معماری بومی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردش، دانست و گفت:

تبریز شهری است که از غنای میراث فرهنگی و تاریخی اصیلی برخوردار است و به سبب اهمیت میراث کهن این شهر، شاهد برگزاری کنفرانسی بین‌المللی برای نخستین بار در کشور و شهر تبریز خواهیم بود.

موضوع میراث فرهنگی و توسعه پایدار، محور اصلی کنفرانس بوده و حفاظت از میراث فرهنگی به‌عنوان محرک و هدایت کننده توسعه پایدار، میراث بومی تبریز، ایران و خاورمیانه، میراث بومی و پایداری موردهای مطالعاتی از محورهای فرعی است، از طرف معماران و اساتید برجسته ۱۲ کشور به علاوه ایران، درباره این موضوعات مقالاتی ارائه خواهد شد.

آبدار در پایان با اشاره به برگزاری کمپ مستندنگاری معماری «ورنادوک» پیش از کنفرانس بین‌المللی سیاو/ ایکوموس در بازار تاریخی تبریز، افزود:

پیش از برگزاری کنفرانس بین‌المللی سیاو، اردوی ورنادوک، با موضوع مستندنگاری بازار تبریز با حضور اساتید و فعالان برجسته بین‌المللی معماری در «سرای میانی حاج حسین» برگزار شد، در این کمپ معمارانی از کشورهای صربستان، پرتغال، چین، تایلند، سوریه و ایران حضور داشتند که آثار آن‌ها در روزهای برگزاری کنفرانس به صورت نمایشگاهی به نمایش درخواهد آمد.

عکس کاور ار علی حامد حق دوست


دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا

۸ مهر ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا

در این پست می توانید آهنگ میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا

Download New Song By meysam motiee Called  deltang karbala

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
میثم مطیعی دلتگ کربلا آهنگ مداحی

 

نوشته دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

۸ مهر ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

در این پست می توانید دانلود مداحی امیر تتلو شب تیره را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

Download New Song By Amir Tataloo Called  Shabe Tire

خواننده نام آهنگ تنظیم دسته بندی
حمید صفت شب تیره حسن بابا محمدی آهنگ غمگین

 

نوشته دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷

۸ مهر ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷

در این پست می توانید دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷ را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم 97

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
جواد مقدم شب ششم محرم مداحی

 

دانلود بخش اول شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش دوم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش سوم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش چهارم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش پنجم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش ششم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش هفتم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش هشتم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش نهم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

دانلود بخش آخر شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

نوشته دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷ اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

۸ مهر ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

در این پست می توانید آهنگ حمید صفت عجایب شهر را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

Download New Song By Hamid Sefat Called  Ajayeb Shahr

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
حمید صفت عجایب شهر بزودی

 

نوشته دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


چگونه ویزا شینگن بگیریم؟ | جاهای دیدنی ایران

۸ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


همیشه آسون ترین راه برای اخذ ویزا شینگن یا در کل ویزا این بوده که شما یا حساب بانکی خیلی قوی داشته باشید یا اینکه سند ملکی داشته باشید که بتونید ازشون استفاده کنید برای افزایش شانستون برای دریافت ویزا ولی خوب کارینا پرواز به شما راه های بهتری پیشنهاد میده که بتونید با شرایط راحت تری ویزا شینگن ارزان اخذ کنید.

چگونه ویزا شینگن بگیریم؟

در نظر داشته باشید این به این معنا نیست که شما مثلا با ۱۰۰ هزار تومان میتونید ویزا بگیرید مسلما به مقداری پول احتیاج دارید ولی مطمئن باشید این هزینه ای که میخواید صرف کنید تا از کارینا پرواز ویزا بگیرید خیلی خیلی به صرفه تر و کمتر از روش ها و راه های معمولش هست. مطمئنا الان کنجکاو شدید و چنتا سوال براتون پیش اومده که مثلا :

۱- این راهها که میگن چی هست؟
۲-این راه ها قانونی هست؟
۳-شرایطی که میگید چی هست؟
۴- حداقل مقدار پولی که میخواد برای اخذ ویزا چقدر هست ؟
۵-اگر ویزا نشدیم چی؟ بازم باید پول بدیم؟ آیا همه هزینشو باید پرداخت کنیم؟
۶-اصلا شما نمونه ای دارید که ویزا اخذ کردید ؟

خوب این سوالات همه جواب دارند که راه خیلی ساده اینکه شما میتونید با مشاورانمون تماس بگیرید با شماره ۸۸۵۴۸۸۲۴-۰۲۱ و تمام و کمال مشاوره رایگان دریافت کنید و به همه جواباتون در مورد ویزا و شرایط اخذ ویزا و …. برسید. ما سعی کردیم داخل این صفحه یک مقدار شما را با مدارک مورد نیاز شینگن ،محدوده شینگن، کشورهای عضو شینگن و حتی چنتا از کشورهای محبوب شینگن در آخر صفحه آشنا کنیم تا حداقل اطلاعاتی بتونید از سایت کارینا پرواز در مورد شینگن گرفته باشید.
همچنین نمونه ویزاهای اخذ شده را میتونید در پیج اینستاگرامون و کانال تلگرامون ببینید.
اخیرا افراد زیادی جهت اخذ ویزا شینگن به آژانسهای مسافرتی و مشاوران این حوزه مراجعه میکنند ولی خوب شما برای اینکه بتوانید با خیال راحت یک شرکت و یا آژانس مسافرتی جهت امور ویزا شینگن انتخاب کنید باید به این شرکت اطمینان داشته باشید. شما عزیزان میتوانید نمونه ویزاهای اخذ شده ما را دراینستاگرام کارینا پرواز و یا کانال تلگرامی کارینا پرواز مشاهده بفرمایید تا با خیال راحت امور خود را به ما بسپارید.
شرکت گردشگری کارینا پرواز در جهت کسب رضایت شما عزیزانخدمات تخصصی اخذ ویزا شینگن را با شرایط فوق العاده به شما عزیزان و همراهان گرامی ارائه میدهد. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره اخذ ویزا شینگن با شماره ۸۸۵۴۸۸۲۴-۰۲۱ با مشاوران ما در تماس باشید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا شینگن :
۱٫ پاسپورت قدیمی
۲٫ اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار و کپی آن
۳٫ دوقطعه عکس ۳ در ۴ رنگی تمام رخ با زمینه روشن
۴٫ پرینت گردش سه ماهه آخرحساب بانکی و موجودی بالای ۴۰۰ میلیون ریال که توسط بانک مهر و امضا شده باشد
۵٫ سند ملکی به نام شخص متقاضی و برای خانم های خانه دار کپی سند مالکیت و مدارک شغلی همسر
۶٫ مدارک شغلی شامل یکی از این موارد : لیست پرداخت حق بیمه و یا کارت پرسنلی وزراتخانه و یا سازمان وابسته به ارگان دولتی برای شاغلین دولتی. گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت شامل سمت،تاریخ استخدام،میزان در آمد و زمینه فعالیت شرکت(در صورتی که شرکت خصوصی باشد لیست بیمه که نام مسافر در آن ذکر شده باشد.)کپی روزنامه رسمی ، اساسنامه ، جواز کسب ، پروانه مطب ، کارت نظام پزشکی(در صورت وجود هر کدام از موارد)
۷٫ چک تضمین شده بانکی در وجه مسافر به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال به ازای هر نفر بابت ضمانت بازگشت

چگونه ویزا شینگن بگیریم؟

شرایط اخذ ویزا شینگن اروپا :
۱٫ تمامی مدارک ذکر شده در بالا باید به زبان انگلیسی (برای ویزای اتریش به زبان آلمانی) باشند یا توسط دارالترجمه به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده باشند. تاییدیه وزارت امور خارجه فقط برای ویزای یونان الزامی است.
۲٫ اخذ ویزای شینگن از سفارت ایتالیا، یونان و اتریش انجام میشود. بنابر این ورود مسافرین به کشور صادر کننده ویزا الزامی است و بعد از حداقل ۳ شب اقامت در این کشورها، می توانید به هر یک از کشور های محدوده شینگن سفر کنید.
۳٫ اگر برای اولین بار می خواهید ویزای شینگن دریافت کنید، سفارت ویزای شینگن با ۱ ماه اعتبار و ۱۵ روز اقامت در محدوده شینگن برای شما صادر میکند.
۴٫ اخذ ویزا شنگن بیشتر از ۱۵ روزه برای کسانی که تا کنون ویزای شینگن دریافت نکرده اند میسر نیست. اما اخذ ویزای بیشتر از ۱۵ روز برای کسانی که قبلا حداقل یک ویزا شینگن در پاسپورت خود دارند امکانپذیر خواهد بود. ویزا یک ماهه شینگن، ویزا شش ماهه شینگن، ویزا یک ساله شینگن
۵٫ حدودا یک ماه از زمان تکمیل مدارک، زمان برای اخذ ویزا لازم است.
۶٫ بعد از تکمیل مدارک ویزا ، وقت مصاحبه حضوری و انگشت نگاری برای مسافرین تعیین می شود که حضور شخص متقاضی ویزا الزامی است.
۷٫ زمانی که وقت سفارت شما تعیین شد، نماینده ی آژانس مشرق زمین همراه مسافرین در سالن مصاحبه حضور پیدا خواهد کرد و در روند مصاحبه و انگشت نگاری به مسافرین کمک خواهد کرد.
۸٫ در یک خانواده پدر خانواده می تواند ساپورت کننده اعضای خانواده باشد و ارائه یک سند ملکی به نام پدر خانواده کافی می باشد.
۹٫ اخذ ویزا حتما در غالب تور ( بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، سایر خدمات) انجام می شود.
ضمانت بازگشت مسافرین باید به صورت وجه نقد یا چک تضمین شده ی بانکی در وجه مسافر باشد که در قبال رسید ممهور به مهر آژانس از مسافرین اخذ می شود. این وجه بعد از بازگشت مسافر از محدوده شینگن عودت داده می شود.
۱۰٫ دقت بفرمایید که این مرکز نسبت به اخذ ویزای تک (ویزا بدون پرواز و رزرو هتل) ، اخذ ویزای شینگن بدون مدارک ، یا اخذ ویزا برای دوستانی که قصد بازگشت ندارند، به هیچ عنوان اقدام نخواهد کرد. لطفا قبل از تماس تلفنی این موارد را مد نظر قرار دهید.

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به امور اخذ ویزا با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید و یا به سایت www.karinaparvaz.com مراجعه کنید و به صفحه اخذ ویزا شینگن رجوع کنید . همچنین کارینا پرواز اخیرا خدمات اخذ ویزا ژاپن را در اختیار دوستداران کشور ژاپن قرار داده است.

دسته بندی :

 • شرکت های گردشگری

برچسب ها :
بهترین هتل های ۴ ستاره زوریخ؛ شهری با طبیعت بکر در سوئیس

۸ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


 زوریخ شهری با مناظر کوه‌های آلپ و از دیدنی‌ترین شهرهای سوئیس است که با انتخاب هتل های ۴ ستاره در آن می‌توانید سفری راحت و لوکس را تجربه کنید.

هتل‌های زوریخ هتل‌هایی فوق‌العاده با بهترین امکانات هستند که اغلب چشم‌انداز‌ی زیبا از شهر یا طبیعت زیبا و کوه‌های آلپ را به مهمانان خود هدیه می‌دهند و مطمئنا در تور سوئیس با آن‌ها آشنا خواهید شد. زوریخ، مرکز مالی کشور سوئیس بوده و شهری است که بانک‌های آن شهرت بسیار دارد؛ همچنین بزر‌گ‌ترین و شلوغ‌ترین فرودگاه بین‌المللی را در کشور سوئیس دارا است و این شهر یکی از بیشترین نرخ ورود گردشگران خارجی را به خود اختصاص داده است. زوریخ شهری بسیار پاک و بهره‌ور است و به این دلیل شهرت جهانی دارد. از این شهر غالبا به‌عنوان مرغوب‌ترین شهر دنیا از نظر ارزش زندگی نام برده می‌شود.

در این مقاله قصد داریم بهترین هتل‌های ۴ ستاره زوریخ را به شما معرفی کنیم، بنابراین همراه ما باشید.

هتل 4 ستاره زوریخ

مقاله‌های مرتبط:

هتل هیلتون زوریخ ایرپورت (Hilton Zurich Airport)

هتل هیلتون زوریخ ایرپورت (Hilton Zurich Airport)

مقاله‌های مرتبط:

برای بسیاری از مسافران، نزدیکی به فرودگاه اهمیت بسزایی دارد؛ به خصوص کسانیکه برای سفرهای کاری به شهرهای مختلف سفر می‌کنند و مدت زمان کمتری را در آن شهر اقامت دارند. بسیاری از هتل‌های نزدیک به فرودگاه نیز به صورت ساعتی امکان اقامت را برای مهمانان فراهم می‌کنند تا آن‌ها قبل از پرواز نیز بتوانند از امکانات هتل بهره‌مند شوند. هتل هیلتون زوریخ ایرپورت هتلی است که تنها با فرودگاه ۵ دقیقه با ماشین فاصله دارد. این هتل دارای تاییدیه‌های بسیار است و در یک محیط سرسبز و با نشاط قرار دارد. شما با خودروی شخصی یا امکانات حمل و نقل که در این هتل در نظر گرفته شده است در مدت زمان کمتر از ۱۵ دقیقه به مرکز شهر دسترسی خواهید داشت.

اتاق‌های هتل بزرگ و مدرن است و دکوری شیک و مجهز دارند. پنجره‌های بزرگ، نمایی از فرودگاه و باغ هتل را دارد. همه اتاق‌ها مجهز به اینترنت بی‌سیم، تهویه مطبوع، تلویزیون و حمامی زیبا با لوازم بهداشتی و آرایشی است.

رستوران هتل صبحانه را هر روزه برای مهمانان خود حاضر می‌کنند و شما برای دیگر وعده‌‌های غذایی خود می‌توانید در همین رستوران، غذاهای بین‌المللی و محلی را نوش جان کنید. در لابی هتل نوشیدنی‌های متنوعی سرو می‌شود؛ از قهوه و چای گرفته تا آبمیوه‌های طبیعی.

باشگاه ورزشی مجهز هتل با امکانات جدید، در خدمت میهمانان بوده و مرکز اسپا و سلامت هتل نیز دارای سونا و جکوزی است. برای میهمانان علاقه‌مند به پیاده روی یا کسانیکه دوست دارند گشت و گذارهای شبانه داشته باشند، مسیری سرسبز در پشت هتل در نظر گرفته شده است که به جنگل منتهی شده و دارای نمایی بسیار زیبا از کوه‌های آلپ است.

از این هتل تا موزه ملی سوئیس ۶٫۹ کیلومتر، تا موزه کونستهاوس زوریخ ۷٫۶ کیلومتر، تا خانه اپرای زوریخ ۸٫۳ کیلومتر، تا باغ وحش زوریخ ۵٫۹ کیلومتر، تا فرودگاه زوریخ ۱٫۸ کیلومتر، تا رودخانه لیمات ۷ کیلومتر، تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ ۷ کیلومتر و تا دریاچه زوریخ ۷ کیلومتر فاصله است.

 • آدرس: Hohenbuehlstrasse 10, 8152 Opfikon, Switzerland
 • این هتل ۴ ستاره است و دارای ۳۲۳ اتاق است.
 • امکانات هتل: تراس، پارکینگ، اینترنت بی‌سیم، شاتل فرودگاهی، ورود حیوانات خانگی مجاز است، مرکز اسپا و سلامت، اتاق بخار، حمام، مرکز تناسب اندام، سونا، گالری هنری، رستوران، بار، صبحانه در اتاق، منوی ویژه افراد رژیمی، اسنک بار،
 • غذای کودکان در صورت درخواست، چک این/چک اوت خصوصی، نگهداری چمدان، خدمات دربانی، دستگاه خودپرداز، خدمات تور و بلیط، تبادل ارز، نگهداری کودک، سرویس روزانه اتاق، خدمات خشکشویی و شستشو، فکس/فتوکپی، مرکز تجاری، سیستم تهویه، سیستم گرمایشی، کرایه خودرو، اتاق‌های عایق صدا، امکانات وی‌آی‌پی، سوئیت ماه عسل، اتاق‌های خانوادگی، روزنامه، سرویس روزانه، کارمندان چندزبانه (روسی، ایتالیایی، فرانسوی، اسپانیایی، انگلیسی، آلمانی)

هتل اسمال لاکچری امباسادور له اپرا (Small Luxury Hotel Ambassador Zurich)

هتل اسمال لاکچری امباسادور له اپرا (Small Luxury Hotel Ambassador Zurich)

مقاله‌های مرتبط:

هتل اسمال لاکچری امباسادور له اپرا هتلی مجلل و زیبا در قلب زوریخ است که با انتخاب این هتل اقامتی عالی و بی‌نظیر را تجربه خواهید کرد. فضای دوست‌داشتنی و برخورد گرم کارمندان، این مجموعه را بیشتر در میان مسافران محبوب کرده و مطمئنا با انتخاب این هتل در شهر زیبای زوریخ تجربه‌ای عالی و شاهانه را خواهید داشت. دسترسی از این هتل به بخش‌های مختلف شهر نیز بسیار راحت است و شما یک شروع خوب از این هتل به سایر بخش‌ها خواهید داشت.

اتاق‌ها کلاسیک و بسیار شیک هستند و همه اجزای آن با ظرافت و دقت بسیار انتخاب شده است. استفاده از رنگ کرم و سفید در اتاق‌ها با کاغذ دیواری‌های راه‌راه هارمونی زیبایی را ایجاد کرده که با نور آباجورها فضایی رویایی‌تر را ایجاد کرده است. اتاق‌های راحت این هتل مجهز به اینترنت بی‌سیم، تلویزیون، تهویه مطبوع و حمامی با لوازم بهداشتی است.

خوردن صبحانه در یک هتل زیبا و با متنوع‌ترین مواد غذایی، حسی فوق‌العاده برای شروع یک روز عالی خواهد بود. صبحانه هر روزه با متنوع‌ترین پنیرها، نوشیدنی‌های تازه و میوه‌های فصلی برای شما حاضر می‌شود و اگر دوست داشته باشید که صبحانه را در اتاق خود میل کنید امکانات آن برای شما فراهم است. این هتل تراسی زیبا با چشم‌انداز شهری دارد که شما می‌توانید غذای لذیذ خود را در این محیط فرح‌بخش میل کنید. بار هتل نیز پیشنهادی مناسب برای دورهمی‌های دوستانه خواهد بود.

از این هتل تا موزه ملی سوئیس ۶٫۹ کیلومتر، تا موزه کونستهاوس زوریخ ۰٫۶ کیلومتر، تا خانه اپرای زوریخ ۰٫۱ کیلومتر، تا باغ وحش زوریخ ۳ کیلومتر، تا فرودگاه زوریخ ۹٫۸ کیلومتر، تا رودخانه لیمات ۰٫۷ کیلومتر، تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ ۱٫۶ کیلومتر و تا دریاچه زوریخ ۰٫۲ کیلومتر فاصله است.

 • آدرس: Falkenstrasse 6, Seefeld, 8008 Zürich, Switzerland
 • این هتل ۴ ستاره است و دارای ۴۵ اتاق است.
 • امکانات هتل: تراس، پارکینگ، اینترنت بی‌سیم، شاتل فرودگاهی، ورود حیوانات خانگی مجاز است (پرداخت اضافه بها)، کرایه دوچرخه، مرکز اسپا و سلامت، اتاق بخار، حمام، مرکز تناسب اندام، سونا، رستوران، بار، منوی ویژه افراد رژیمی، اسنک بار، صبحانه در اتاق، غذای کودکان در صورت درخواست، چک این/چک اوت خصوصی، نگهداری چمدان، خدمات دربانی، دستگاه خودپرداز، خدمات تور و بلیط، تبادل ارز، نگهداری کودک، سرویس روزانه اتاق، خدمات خشکشویی و شستشو، فکس/فتوکپی، مرکز تجاری، سیستم تهویه، سیستم گرمایشی، کرایه خودرو، اتاق‌های عایق صدا، اتاق‌های خانوادگی، روزنامه، سرویس روزانه، کارمندان چندزبانه (ایتالیایی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی)

هتل فیفا اسکات (FIFA Hotel Ascot)

هتل فیفا اسکات (FIFA Hotel Ascot)

هتل فیفا اسکات هتلی ۴ ستاره است که در سال ۱۹۵۴ ساخته شده است و از هتل‌های قدیمی شهر به حساب می‌آید. طراحی داخلی این هتل سنتی و کلاسیک است و مهمانان اقامت راحتی را در این هتل تجربه خواهند کرد. موقعیت جغرافیایی این هتل نیز عالی است و مهمانان دسترسی خوبی به سایر بخش‌های شهر به خصوص جاذبه‌ها دارند.

اتاق‌های هتل جادار و زیبا هستند و دکوری مدرن دارند. رنگ ارغوانی پرده‌ها و صندلی نشیمن در کنار رنگ سفید و کرم سایر اجزای هتل ترکیب دلنشینی را ایجاد کرده است. اینترنت بی‌سیم در همه بخش‌های هتل و اتاق‌ها در دسترس است و امکاناتی مانند تهویه مطبوع، اینترنت بی‌سیم، تلویزیون و حمامی مجلل دارد.

صبحانه‌های سوئیسی از ژامبون‌ها و پنیرهای متنوع تا آبمیوه‌های طبیعی در رستوران این هتل برای مهمانان سرو می‌شود. استیک‌های این رستوران بسیار معروف است و در مدت اقامت خود حتما از آن‌ها امتحان کنید. رستوران منویی متنوع را پیشنهاد می‌دهد که حتی در آن غذاهای فست‌فودی نیز برای مهمانان در نظر گرفته است.

از این هتل تا موزه ملی سوئیس ۱٫۸ کیلومتر، تا موزه کونستهاوس زوریخ ۱٫۴ کیلومتر، تا خانه اپرای زوریخ ۱٫۱ کیلومتر، تا باغ وحش زوریخ ۳٫۹ کیلومتر، تا فرودگاه زوریخ ۱۰٫۱ کیلومتر، تا رودخانه لیمات ۱ کیلومتر، تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ ۱٫۷ کیلومتر و تا دریاچه زوریخ ۰٫۵ کیلومتر فاصله است.

 • آدرس: Tessinerplatz 9, Enge, 8002 Zürich, Switzerland
 • این هتل ۴ ستاره است و دارای ۷۴ اتاق است.
 • امکانات هتل: تراس، پارکینگ، اینترنت بی‌سیم، شاتل فرودگاهی، ورود حیوانات خانگی مجاز است (پرداخت اضافه بها)، کرایه دوچرخه، مرکز اسپا و سلامت، اتاق بخار، حمام، مرکز تناسب اندام، سونا، رستوران، بار، منوی ویژه افراد رژیمی، چک این/چک اوت خصوصی، نگهداری چمدان، خدمات دربانی، دستگاه خودپرداز، خدمات تور و بلیط، تبادل ارز، نگهداری کودک، سرویس روزانه اتاق، خدمات خشکشویی و شستشو، فکس/فتوکپی، مرکز تجاری، سیستم تهویه، سیستم گرمایشی، کرایه خودرو، اتاق‌های عایق صدا، اتاق‌های خانوادگی، روزنامه، سرویس روزانه، کارمندان چندزبانه (ایتالیایی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی)

هتل کراون پلازا زوریخ (Crowne Plaza Zürich)

هتل کراون پلازا زوریخ (Crowne Plaza Zürich)

هتل کراون پلازا زوریخ هتلی لوکس در محلی مدرن و در غرب شهر زوریخ است. این هتل کمی از بخش مرکزی شهر فاصله دارد و همین موضوع باعث شده است که هتلی آرام و به دور از شلوغی باشد. با ورود به لابی هتل با مبلمان‌های آبی رنگ و مخملی حس آرامش را به شما خواهد داد و کارمندان کارهای پذیرش شما را به سرعت انجام می‌دهند و شما را به اتاق‌هایتان هدایت می‌کنند.

اتاق‌ها با رنگ‌های روشن مبله شده‌اند و رنگ طوسی و کرم از رنگ‌هایی است که در اتاق‌ها استفاده شده است. بواسطه پنجره‌های بزرگ و پرده‌های نازک نور کافی به اتاق‌ها می‌تابد و همین موضوع اتاق‌ها را دلباز و پرانرژی کرده است. همه اتاق‌ها اینترنت بی‌سیم، تهویه مطبوع، تلویزیون و حمامی با لوازم مورد نیاز را شامل می‌شوند.

شما می‌توانید غذای خود را هم در رستوران داخل هتل یا در فضای باز میل کنید. غذاهای فوق‌العاده‌ای در رستوران این هتل برای شما طبخ می‌شود که عطر آن شما را مدهوش می‌کند. بار هتل نیز برای دورهمی‌های گروهی یا لحظاتی برای آرامش پیشنهاد می‌شود.

این هتل برای اوقات فراغت مهمانان خود و برای آرامش و استراحت بیشتر آنان پیشنهاداتی به مهمانان خود دارد؛ مرکز تناسب اندام با مجهزترین وسایل برای ورزشکاران مناسب است و اگر دوست دارید لحظاتی سرشار از آرامش را تجربه کنید و خستگی را از تن خود بیرون کنید به مرکز اسپا و سلامت هتل بروید و از امکانات آن بهره‌مند شوید.

از این هتل تا موزه ملی سوئیس ۲٫۶ کیلومتر، تا موزه کونستهاوس زوریخ ۳٫۴ کیلومتر، تا خانه اپرای زوریخ ۴٫۶ کیلومتر، تا باغ وحش زوریخ ۵٫۲ کیلومتر، تا فرودگاه زوریخ ۹ کیلومتر، تا رودخانه لیمات ۱ کیلومتر، تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ ۲٫۵ کیلومتر و تا دریاچه زوریخ ۵٫۲ کیلومتر فاصله است. منطقه آسِرسیل (Aussersihl) انتخابی مناسب برای گردشگران علاقه‌مند به پیاده‌روی و گشت‌های شهری و دیدن مناظر است.

 • آدرس: Badenerstrasse 420, Aussersihl, 8040 Zürich, Switzerland
 • این هتل ۴ ستاره است و دارای ۳۶۵ اتاق است.
 • امکانات هتل: تراس، باغ، پارکینگ، اینترنت بی‌سیم، شاتل فرودگاهی، ورود حیوانات خانگی مجاز است (پرداخت اضافه بها)، کرایه دوچرخه، استخر، مرکز اسپا و سلامت، اتاق بخار، حمام، مرکز تناسب اندام، سونا، رستوران، بار، منوی ویژه افراد رژیمی، چک این/چک اوت خصوصی، نگهداری چمدان، خدمات دربانی، دستگاه خودپرداز، خدمات تور و بلیط، تبادل ارز، نگهداری کودک،امکانات برای افراد ناتوان جسمی، سرویس روزانه اتاق، خدمات خشکشویی و شستشو، فکس/فتوکپی، مرکز تجاری، سیستم تهویه، سیستم گرمایشی، کرایه خودرو، اتاق‌های عایق صدا، اتاق‌های خانوادگی، روزنامه، سرویس روزانه، کارمندان چندزبانه (ایتالیایی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی)

هتل سورل زوریخ برگ (Sorell Hotel Zürichberg)

هتل سورل زوریخ برگ (Sorell Hotel Zürichberg)

هتل سورل زوریخ برگ هتلی فوق‌العاده با چشم‌اندازی نفس‌گیر از دریاچه زوریخ است و اگر محیطی آرام با بهترین خدمات مدنظر شما است، این هتل همه انتظارات شما را برآورده می‌کند. ساختمان زیبا، موقعیت و مناظر خیره‌کننده در کنار کارمندانی حرفه‌ای از ویژگی‌های برجسته این هتل ۴ ستاره است که مهمانان بسیاری را برای اقامت در خود تشویق می‌کند.

اتاق‌های هتل با دکور مدرن و نقاشی‌های دیواری زیبا که با رنگ‌های شاد طراحی شده، محیط با طراوتی را ایجاد کرده است. در اتاق‌ها تمام آن چیزی که مهمانان برای اقامت راحت نیاز دارند، از اینترنت بی‌سیم، تهویه مطبوع، تلویزیون و حمامی با لوازم بهداشتی لحاظ شده است.

از هر چیزی که از این هتل بگذریم از رستوران و وعده‌های غذایی آن نمیشه گذشت. خوردن صبحانه در فضای تراس مانند هتل با مناظر رویایی، حس و حالی وصف نشدنی است و شما دوست دارید ساعت‌ها در این فضا بمانید و از این همه زیبایی با طعم لذیذ غذاهای سوئیسی لذت ببرید.

از این هتل تا موزه ملی سوئیس ۲ کیلومتر، تا موزه کونستهاوس زوریخ ۱٫۹ کیلومتر، تا خانه اپرای زوریخ ۲٫۶ کیلومتر، تا باغ وحش زوریخ ۰٫۶ کیلومتر، تا فرودگاه زوریخ ۷٫۷ کیلومتر، تا رودخانه لیمات ۴ کیلومتر، تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ ۲٫۱ کیلومتر و تا دریاچه زوریخ ۰٫۲ کیلومتر فاصله است.

 • آدرس: Orellistrasse 21, Zürichberg, 8044 Zürich, Switzerland
 • این هتل ۴ ستاره است و دارای ۶۶ اتاق است.
 • امکانات هتل: تراس، باغ، پارکینگ، اینترنت بی‌سیم، شاتل فرودگاهی، ورود حیوانات خانگی مجاز است (پرداخت اضافه بها)، کرایه دوچرخه، بار، منوی ویژه افراد رژیمی، اسنک بار، صبحانه در اتاق، غذای کودکان در صورت درخواست، چک این/چک اوت خصوصی، نگهداری چمدان، خدمات دربانی، دستگاه خودپرداز، خدمات تور و بلیط، تبادل ارز، نگهداری کودک، سرویس روزانه اتاق، خدمات خشکشویی و شستشو، فکس/فتوکپی، مرکز تجاری، سیستم تهویه، سیستم گرمایشی، کرایه خودرو، اتاق‌های عایق صدا، اتاق‌های خانوادگی، روزنامه، سرویس روزانه، کارمندان چندزبانه (ایتالیایی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی)

هتل شرایتون زوریخ نویس شلوس (Sheraton Zürich Neues Schloss Hotel)

هتل شرایتون زوریخ نویس شلوس (Sheraton Zürich Neues Schloss Hotel)

هتل شرایتون زوریخ نویس شلوس هتلی در مرکز تجاری شهر است و با انتخاب این هتل به راحتی می‌توانید به بخش‌های مختلف شهر دسترسی داشته باشید. اتاق‌های هتل دکوری مدرن و با رنگ‌های روشن است و پنجره‌هایی رو به چشم‌انداز شهر دارند. بعضی از اتاق‌ها نیز از دو طرف دارای پنجره هستند و نور بیشتری به اتاق‌ها می‌رسانند.

صبحانه این هتل بی‌نظیر است و هر روزه برای مهمانان سرو می‌شود. پاستاهای خوش‌طعمی در این رستوران با محصولات تازه و فصلی سرو می‌شود که قطعا از آن‌ها خوش‌تان خواهید آمد. در بیرون هتل نیز در کنار درب اصلی آن میز و صندلی‌هایی برای سرو غذاهای مهمانان نیز در نظر گرفته شده است.

از این هتل تا موزه ملی سوئیس ۲ کیلومتر، تا موزه کونستهاوس زوریخ ۱٫۱ کیلومتر، تا خانه اپرای زوریخ ۰٫۸ کیلومتر، تا باغ وحش زوریخ ۳٫۶ کیلومتر، تا فرودگاه زوریخ ۹٫۸ کیلومتر، تا رودخانه لیمات ۴ کیلومتر، تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ ۱٫۴ کیلومتر و تا دریاچه زوریخ ۰٫۱ کیلومتر فاصله است.

 • آدرس: Stockerstrasse 17, Enge, 8002 Zürich, Switzerland
 • این هتل ۴ ستاره است و دارای ۶۰ اتاق است.
 • امکانات هتل: تراس، باغ، پارکینگ، اینترنت بی‌سیم، شاتل فرودگاهی، ورود حیوانات خانگی مجاز است (پرداخت اضافه بها)، کرایه دوچرخه، بار، منوی ویژه افراد رژیمی، اسنک بار، صبحانه در اتاق، چک این/چک اوت خصوصی، نگهداری چمدان، خدمات دربانی، دستگاه خودپرداز، خدمات تور و بلیط، تبادل ارز، نگهداری کودک، سرویس روزانه اتاق، خدمات خشکشویی و شستشو، فکس/فتوکپی، مرکز تجاری، سیستم تهویه، سیستم گرمایشی، کرایه خودرو، اتاق‌های عایق صدا، اتاق‌های خانوادگی، روزنامه، سرویس روزانه، کارمندان چندزبانه (انگلیسی، آلمانی)

هتل انگیمات سیتی-گاردن (Engimatt City-Gardenhotel)

هتل انگیمات سیتی-گاردن (Engimatt City-Gardenhotel)

هتل انگیمات سیتی-گاردن همانطور که از نامش مشخص است، هتلی در باغی زیبا و فضایی فوق‌العاده است که در مرکز شهر قرار دارد و امکانات عالی و بی‌نقصی را برای مهمانان خود در نظر گرفته است. شما روز خود را در اتاق‌هایی شروع می‌کنید که بالکنی زیبا و رو به منظره فوق‌العاده از طبیعت بکر و کوه‌های آلپ دارد و با دکور بی‌نظیر و مدرنش که با رنگ‌های کرم و روشن دکور شده است، اقامت خواهید داشت. همه اتاق‌ها مجهز به اینترنت بی‌سیم، تهویه مطبوع و حمامی با لوازم بهداشتی هستند.

گزینه‌های غذاخوری متنوعی در هتل وجود دارد که دکوری خاص و زیبا دارد که روی میزها با گل‌های طبیعی دکور شده است. در باغ هتل که حوضی زیبا در وسط آن قرار دارد، می‌توانید غذای خود را میل کنید. صبحانه نیز هر روزه با متنوع‌ترین محصولات برای شما حاضر می‌شود.

از این هتل تا موزه ملی سوئیس ۲ کیلومتر، تا موزه کونستهاوس زوریخ ۲٫۱ کیلومتر، تا خانه اپرای زوریخ ۱٫۷ کیلومتر، تا باغ وحش زوریخ ۴٫۶ کیلومتر، تا فرودگاه زوریخ ۱۰٫۷ کیلومتر، تا رودخانه لیمات ۲ کیلومتر، تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ ۲٫۳ کیلومتر و تا دریاچه زوریخ ۰٫۱ کیلومتر فاصله است.

 • آدرس: Engimattstrasse 14, Enge, 8002 Zürich, Switzerland
 • این هتل ۴ ستاره است و دارای ۷۱ اتاق است.
 • امکانات هتل: تراس، باغ، پارکینگ، اینترنت بی‌سیم، شاتل فرودگاهی، ورود حیوانات خانگی مجاز است (پرداخت اضافه بها)، کرایه دوچرخه، زمین تنیس، بار، منوی ویژه افراد رژیمی، اسنک بار، صبحانه در اتاق، چک این/چک اوت خصوصی، نگهداری چمدان، خدمات دربانی، دستگاه خودپرداز، خدمات تور و بلیط، تبادل ارز، نگهداری کودک، سرویس روزانه اتاق، خدمات خشکشویی و شستشو، فکس/فتوکپی، مرکز تجاری، سیستم تهویه، سیستم گرمایشی، کرایه خودرو، اتاق‌های عایق صدا، اتاق‌های خانوادگی، روزنامه، سرویس روزانه، کارمندان چندزبانه (انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیا)

هتل گرولیچ دیزاین اند لایف استایل (Greulich Design & Lifestyle Hotel)

هتل گرولیچ دیزاین اند لایف استایل (Greulich Design & Lifestyle Hotel)

هتل گرولیچ دیزاین اند لایف استایل هتلی زیبا با طراحی خاص و متفاوت در زوریخ است. این هتل ۴ ستاره با فضایی گرم و کارمندانی خوش‌برخورد از مهمانان خود میزبانی می‌کند. منطقه‌ای که این هتل در آن قرار دارد، آرام و سرسبز است و سکوت آن برای شما بسیار دلنشین خواهد بود.

اتاق‌های دلباز با دکوری کاملا مدرن و دیوارهایی با رنگ‌های روشن و پنجره‌هایی رو به خیابان، محیط اقامتی عالی را برای مهمانان فراهم کرده است. اتاق‌ها حتما شما را راضی نگه می‌دارند و شما با اشتیاق بسیار به اتاق‌های خود بازمی‌گردید. همه اتاق‌ها به اینترنت بی‌سیم، تهویه مطبوع و تلویزیون مجهز هستند.

این هتل در عین سادگی، همه چیز را عالی و بی‌نقص برای مهمانان خود تهیه می‌کند. صبحانه هر روزه با خوشمز‌ه‌های متنوع و رنگارنگ برای مهمانان سرو می‌شود و مسافرین این هتل می‌توانند غذاهای محلی را در رستوران این هتل میل کنند. اگر علاقه دارید در فضای باز غذای خود را میل کنید، این هتل میز و صندلی‌هایی را در محوطه هتل چیده است و شما می‌توانید در هوایی مطبوع غذاهای خود را میل کنید. بار این هتل از پیشنهاداتی است که باید حتما به آن سر بزنید.

از این هتل تا موزه ملی سوئیس ۱٫۵ کیلومتر، تا موزه کونستهاوس زوریخ ۲٫۳ کیلومتر، تا خانه اپرای زوریخ ۱٫۷ کیلومتر، تا باغ وحش زوریخ ۴٫۱ کیلومتر، تا فرودگاه زوریخ ۸٫۸ کیلومتر، تا رودخانه لیمات ۲ کیلومتر، تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ ۱٫۵ کیلومتر و تا دریاچه زوریخ ۲ کیلومتر فاصله است.

 • آدرس: Herman-Greulich-Strasse 56, Aussersihl, 8004 Zürich, Switzerland
 • این هتل ۴ ستاره است و دارای ۲۸ اتاق است.
 • امکانات هتل: تراس، باغ، پارکینگ، اینترنت بی‌سیم، شاتل فرودگاهی، ورود حیوانات خانگی مجاز است (پرداخت اضافه بها)، کرایه دوچرخه، بار، منوی ویژه افراد رژیمی، اسنک بار، صبحانه در اتاق، چک این/چک اوت خصوصی، نگهداری چمدان، خدمات دربانی، دستگاه خودپرداز، خدمات تور و بلیط، تبادل ارز، نگهداری کودک، سرویس روزانه اتاق، خدمات خشکشویی و شستشو، فکس/فتوکپی، مرکز تجاری، سیستم تهویه، سیستم گرمایشی، کرایه خودرو، اتاق‌های عایق صدا، اتاق‌های خانوادگی، روزنامه، سرویس روزانه، کارمندان چندزبانه (انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیا)

هتل رمانتیک یوروپ (Romantik Hotel Europe)

هتل رمانتیک یوروپ (Romantik Hotel Europe)

هتل رمانتیک یوروپ یکی از هتل‌های جذاب در زوریخ است که در محلی زیبا قرار دارد. این هتل از هتل‌هایی با سبک کلاسیک است و با ساختمان زیبایی که دارد، در کنار امکانات فوق‌العاده هتل، باعث شده بسیاری این هتل را به منظور اقامت خود در این شهر برگزینند. موقعیت جغرافیایی این هتل نیز عالی است و مهمانان ماجراجویی خود را در شهر، می‌توانند از این هتل زیبا شروع کنند.

مطمئنا از اقامت‌تان در یکی از اتاق‌های دو نفره‌ یا اتاق‌های خانوادگی این هتل که به شیوه‌ای سنتی و کلاسیک طراحی شده است، لذت خواهید برد. تمام تجهیزاتی که یک گردشگر مدرن نیاز دارد در طراحی این اتاق‌ها پوشش داده شده و می‌توانید از اینترنت رایگان و تلویزیونش بهره‌مند شوید. اتاق‌ها یا با رنگ آبی و کاغذ دیواری‌های روشن و طرح‌دار یا با رنگ قرمز و دکوراسیون نزدیک به آن، دکور شده‌اند. لوسترها و آباجورهایی که در اتاق‌ها نصب شده است با دکوراسیون اتاق‌ها هارمونی نزدیکی دارد و قطعا در شب محیط آرامش‌بخش‌تری را برای شما ایجاد خواهد کرد.

عطر نان، صبح‌ها فضای رستوران هتل را پر می‌کند و مهمانان روز خود را با صبحانه‌ای عالی شروع می‌کنند. رستوران هتل دکوری کلاسیک با میز و صندلی‌های زیبا و چوبی دارد و غذاهای فرانسوی، بین‌المللی و محلی را با بهترین محصولات فصلی تهیه می‌کند. بار این هتل برای گذارندن اوقات خوشی در شب پیشنهادی عالی است و حتما به پیشنهادات مسئول بار توجه کنید.

از این هتل تا موزه ملی سوئیس ۱٫۷ کیلومتر، تا موزه کونستهاوس زوریخ ۰٫۷ کیلومتر، تا خانه اپرای زوریخ ۰٫۱ کیلومتر، تا باغ وحش زوریخ ۳ کیلومتر، تا فرودگاه زوریخ ۹٫۸ کیلومتر، تا رودخانه لیمات ۰٫۱ کیلومتر، تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ ۱٫۶ کیلومتر و تا دریاچه زوریخ ۰٫۱ کیلومتر فاصله است.

 • آدرس: Dufourstrasse 4, Seefeld, 8008 Zürich, Switzerland
 • این هتل ۴ ستاره است و دارای ۳۹ اتاق است.
 • امکانات هتل: تراس، پارکینگ، اینترنت بی‌سیم، شاتل فرودگاهی، ورود حیوانات خانگی مجاز است (پرداخت اضافه بها)، کرایه دوچرخه، بار، منوی ویژه افراد رژیمی، اسنک بار، صبحانه در اتاق، چک این/چک اوت خصوصی، نگهداری چمدان، خدمات دربانی، دستگاه خودپرداز، خدمات تور و بلیط، تبادل ارز، سرویس روزانه اتاق، خدمات خشکشویی و شستشو، فکس/فتوکپی، مرکز تجاری، سیستم تهویه، سیستم گرمایشی، کرایه خودرو، اتاق‌های عایق صدا، اتاق‌های خانوادگی، روزنامه، سرویس روزانه، کارمندان چندزبانه (انگلیسی، آلمانی، فرانسوی)

هتل ۲۵ آورز زوریخ وست (۲۵hours Hotel Zürich West)

هتل ۲۶ آورز زوریخ وست (25hours Hotel Zürich West)

هتل ۲۵ آورز زوریخ وست آخرین هتل ۴ ستاره‌ای است که در این لیست به شما معرفی می‌کنیم. این هتل لوکس و مدرن می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی رضایت هر نوع سلیقه را فراهم کند. تمام اتاق‌ها به شیوه‌ای با سلیقه دکوراسیون شده‌اند و رنگ‌های شجاعانه‌ای را در آن‌ها خواهید دید. همه اتاق‌ها به سیستم تهویه و اینترنت بی‌سیم مجهز هستند و حمامی شیک با لوازم بهداشتی نیز در همه اتاق‌ها برای مهمانان لحاظ شده است.

رستوران این هتل منویی متنوع از غذاهای ملل مختلف را به مهمانان خود پیشنهاد می‌دهد و مطمئنا شما با توجه به ذائقه خود غذایی خوش‌طعم را تجربه خواهید کرد. شما می‌توانید غذای خود را در فضای باز و در محوطه سرسبز هتل میل کنید.

از این هتل تا موزه ملی سوئیس ۲٫۷ کیلومتر، تا موزه کونستهاوس زوریخ ۳٫۷ کیلومتر، تا خانه اپرای زوریخ ۴ کیلومتر، تا باغ وحش زوریخ ۴٫۹ کیلومتر، تا فرودگاه زوریخ ۷٫۹ کیلومتر، تا رودخانه لیمات ۰٫۳ کیلومتر، تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ ۲٫۷ کیلومتر و تا دریاچه زوریخ ۰٫۱ کیلومتر فاصله است.

 • آدرس: Pfingstweidstrasse 102, Escher Wyss, 8005 Zürich, Switzerland
 • این هتل ۴ ستاره است و دارای ۱۲۶ اتاق است.
 • امکانات هتل: تراس، پارکینگ، اینترنت بی‌سیم، شاتل فرودگاهی، ورود حیوانات خانگی مجاز است (پرداخت اضافه بها)، کرایه دوچرخه، بار، منوی ویژه افراد رژیمی، اسنک بار، صبحانه در اتاق، چک این/چک اوت خصوصی، نگهداری چمدان، خدمات دربانی، دستگاه خودپرداز، خدمات تور و بلیط، تبادل ارز، سرویس روزانه اتاق، خدمات خشکشویی و شستشو، فکس/فتوکپی، مرکز تجاری، سیستم تهویه، سیستم گرمایشی، کرایه خودرو، اتاق‌های عایق صدا، اتاق‌های خانوادگی، روزنامه، سرویس روزانه، کارمندان چندزبانه (انگلیسی، آلمانی)

هتل 4 ستاره زوریخ

آنچه که ذکر شد، بهترین هتل‌های ۴ ستاره زوریخ بود؛ تلاش شد هتل‌هایی نام برده شود که در نوع خدمات و کیفیت بهترین باشد تا شما با خیال راحت‌تری هتل خود را انتخاب کنید. اگر به این شهر سفر کردید و در هتل‌های آن اقامت داشتید، ما را با تجربیات خود آشنا کنید. شما می‌توانید به هر یک از این هتل‌ها که در این لیست به شما معرفی کردیم، در صفحه‌ی مربوط به هر هتل رای دهید و نظرات خود را بنویسید تا بقیه کاربران نیز با تجربیات شما آشنا شوند.

 


بهترین زمان سفر به گرجستان

۸ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


در سال های اخیر کشور گرجستان توانسته است با زیبایی ها و جاذبه های خود در بین گردشگران از محبوبیت ویژه ای برخوردار شود.جاذبه های بی شمار این کشور زیبا شما را شگفت زده خواهد کرد.اما قبل از هر سفری سوالی که ممکن است به ذهن شما برسد این است که بهترین زمان سفر چه زمانی است؟ با آژانس آرشین پرواز همراه باشید تا به پاسخ این سوال برسیم.

همانطور که گفتیم تور گرجستان در سال های اخیر به یکی از مقاصد پرطرفدار و بسیار محبوب برای گردشگران تبدیل شده است.چرا که این کشور زیبا دارای آب و هوایی مطلوب است که در تمام فصول سال زیبایی های خود را دارد.همچنین این کشور مملو است از شهر های زیبا و کلیسا های زیاد و عجیب که برای تمام گردشگران جذاب و محبوب هستند.
این کشور با دارا بودن جاذبه های شگفت انگیز توانسته در سال های گذشته محبوبیت زیادی در بین مردم محلی و گردشگران سایر کشور ها به دست بیاورد و با توجه به هزینه های مناسب در این کشور تور ارزان گرجستان یکی از تور های خوب و مناسب این روزهاست.بنابراین این سوال که کی به گرجستان سفر کنیم؟ در ذهن بسیاری از گردشگران و طبیعت دوستان ب وجود می آید.
در جواب این سوال باید بگوییم که در این کشور هیچ تفاوت و بد و خوب خاصی مخصوصا در آب و هوای این کشور وجود ندارد.به این دلیل که موقعیت جغرافیایی گرجستان به گونه ای است که تابستان ها گرم و مرطوب و زمستان ها مقدار بسیار کمی سرد است.در حالت کلی می توان گفت شما می توانید در تمام روزهای سال به گرجستان سفر کنید و از جاذبه های گردشگری گرجستان همچون سواحل زیبا و آرام لذت ببرید.یکی از دلایلی که تور تفلیس در بین ایرانی ها محبوب است همین مورد می باشد.

فصل بهار در گرجستان

بهترین زمان سفر به گرجستان

فصل بهار بهترین زمان برای سفر به گرجستان و شهر تفلیس است.چرا که در طول این فصل و در ماه های مارس تا می هوا نه بیش از حد گرم و نه خیلی سرد است.در ماه دوم بهار بارش های کمی وجود دارد که هوای دلپذیری را به گرجستان می بخشد.توصیه می کنیم اگر در فصل بهار به گرجستان سفر کردید وسایل لازم برای روزهای بارانی را به همراه داشته باشید.

فصل تابستان در گرجستان

بهترین زمان سفر به گرجستان
در فصل تابستان متوسط درجه حرارت در گرجستان مابین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی گراد می باشد.بسیاری از استراحت گاه های ساحلی گرجستان با استفاده از اصول و راه کار های خنک کننده هوا به خوبی محیط را خنک می کنند.افرادی که به هوای گرم و حمام آفتاب در سواحل گرجستان علاقه دارند می توانند در فصل تابستان سفر خاطره انگیزی به گرجستان داشته باشند.

فصل پاییز در گرجستان

بهترین زمان سفر به گرجستان

زیباترین فصل در گرجستان فصل پاییز است که در آن بارش های مکرر باران – درختان رنگارنگ – زمین پوشیده شده از برگ درختان و … خود نمایی می کنند.در این فصل نیز مانند فصل پاییز حتما وسایل و تجهیزات روزهای بارانی را به همراه داشته باشید.تور لحظه آخری گرجستان یکی از تورهای محبوب در فصل پاییز است.

فصل زمستان در گرجستان

بهترین زمان سفر به گرجستان

آب و وهوای گرجستان در فصل زمستان کمی سرد است و دمای هوا مابین ۲ تا ۶ درجه سانتی گراد متغیر می باشد.بارش برف نیز در طی زمستان زیاد است و به همین دلیل کشور گرجستان یکی از بهترین مکان ها برای تفریحات زمستانی می باشد.

آدرس وبسایت : www.ArshinParvaz.com
آدرس : تهران – خیابان شریعتی – خیابان شهید بهشتی (عباس آباد) – نرسیده به چهارراه اندیشه – پلاک ۴۰ -طبقه اول – واحد ۲
تلفن تماس جهت رزرو تورهای داخلی : ۸۶۰۲۶۸۹۰-۰۲۱
تلفن تماس جهت رزرو تورهای خارجی : ۸۸۴۲۳۴۶۲ -۰۲۱
در خارج از ساعات اداری می توانید با شماره ۰۹۱۲۹۴۵۳۶۶۸ ( آقای سیفی ) تماس حاصل کنید.
برای ارتباط با ما از طریق تلگرام از شماره ۰۹۱۹۱۲۱۵۸۹۸ استفاده بفرمایید.


یک روحانی؛ آخرین بازمانده آلاچیق‌سازی ترکمن

۸ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


تاریخ انتشار خبر :يكشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷

همه‌ی مردم بندر ترکمن، آخرین کسی که آلاچیق‌های سنتی‌شان را می‌سازد، خوب می‌شناسند و آدرس محله «بناور» را می‌دهند؛ محله‌ای که خانه‌های زیادی با معماری‌های آجری منحصر به فرد دارد؛ خانه‌هایی که در حال ویران شدن هستند.

به گزارش ایسنا، مُلا علی پَنق هفت سال درس طلبگی خوانده است و فقط از راه ساخت آلاچیق سازی سنتی، نان درمی‌آورد؛ نانی که خودش معتقد است، بخور و نمیر است اما با این حال شکر خدا از زبانش نمی‌افتد.

آخرین آلاچیق ساز سنتی ترکمن در کنار خانه‌اش نان درمی‌آورد. خانه‌اش حیاط ندارد. یعنی هیچکدام از خانه‌های آن منطقه حیاط ندارند. ویژگی محل زندگی مردم آنجا به بدون حصار زندگی کردن است. ملا علی هم ابزار کارش را کنار دیوار خانه‌اش که رو به کوچه است، گذاشته و هر روز زیر سایه‌بانی که درست کرده، کار می‌کند و زمستان‌ها که هوا سرد می‌شود بخاری هیزمی را هم روشن می‌کند.

تکه‌هایی از آجرهای خشتی دیوار تاریخی گرگان را در کف کارگاه او هم می‌توان پیدا کرد. جایی کنار سقف قدیمی آلاچیق‌هایی که برای تعمیر آورده‌اند. بسیاری از مردم قدیم آن منطقه، خانه‌هایشان را با آجرهای دیوار گرگان ساخته‌اند که از نظر آنها این موضوع عجیبی نیست.

به اعتقاد خودش نمی‌تواند فارسی را خیلی خوب حرف بزند اما هر مهمان سرزده‌ای صدایش بزند، حتی اگر سر سفره غذا باشد، بلند می‌شود و به هر شیوه‌ای که بتواند تلاش می‌کند، مهمان‌نوازی‌اش را به خوبی به‌جا بیاورد. «پَنق» به زبان ترکمن یعنی گنجشکی که می‌توان آن را خورد. این معنای فامیلی مُلا علی است که خودش تعریف می‌کند. گنجشک‌هایی که دیگر منقرض شده‌اند و وجود ندارند.

یک روحانی؛ آخرین بازمانده آلاچیق‌سازی ترکمن

او کارش را از پدر و عمویش به ارث برده و حالا آخرین بازمانده از سازنده آلاچیق‌های سنتی ترکمنی شده که به عنوان میراث ناملموس کشور ثبت و ماندگار شده است. خانه‌هایی که بر اساس علم منجمان شکل گرفته‌اند و کارکردشان برای نشان دادن ساعت و تقویم را همچنان حفظ کرده‌اند اما دیگر به کار نمی‌آیند.
پدر و عموی ملا علی شیوه ساخت این آلاچیق‌ها را از استادان بنام این کار یعنی «طاهر» و «حاج گَلدی» یاد گرفته بودند. پیش از او حدود هشت خانوار در این منطقه زندگی می‌کردند که آلاچیق‌های سنتی ترکمن را می‌ساختند. قبل از آنکه کمونیست‌ها مرز روسیه را ببندند، بسیاری از آنجا با دو شتر به این منطقه می‌آمدند و یک خانه را با خودشان بار می‌کردند و می‌بردند.

از آن هشت خانوار، سه خانوار باقی می‌مانند که پدر و عموی ملا علی دو نفر از کسانی بودند که آلاچیق سازی به شیوه سنتی را می‌دانستند. حالا تنها کسی که این کار را یاد گرفته و باقی مانده ملا علی است و بعد از او دیگر کسی نیست که این کار را انجام دهد؛ البته افرادی که آلاچیق‌های ترکمن را با آهن بسازند کم نیستند اما آن چیزی که به این میراث اصالت می‌دهد، شیوه سنتی این خانه‌ها است.

به گفته او در زمان رضا شاه برای آنکه اهالی ترکمن که عشایر بودند را یک‌جا نشین کنند، آلاچیق‌هایشان را به آتش می‌کشند. پیش از آن ترکمن‌ها به شیوه عشایر زندگی می‌کردند و خانه‌هایشان را روی شتر و اسب‌ می‌گذاشتند و جا به جا می‌کردند.

یک روحانی؛ آخرین بازمانده آلاچیق‌سازی ترکمن

ملا علی ۵۰ سالش است و سه فرزند دارد که هر از گاهی در کارگاه کنار پدرشان چرخی می‌زنند اما برای اینکه کار را یاد بگیرند زیادی کوچک هستند. او شاگرد هم ندارد؛ یعنی کسی داوطلب یادگیری نیست. یکی دو نفری هم برای کار مراجعه کردند اما وقتی دشواری آن را دیدند دوام نیاوردند و کار را رها کردند.

اگر کسی در استان گلستان بخواهد یک آلاچیق سنتی داشته باشد، سراغ ملا علی را می‌گیرد. خانه‌هایی که به دست او ساخته شده و تا کشورهایی مثل کانادا، ژاپن و فرانسه هم رفته است اما خودش چیزی با چشمانش ندیده، آنهایی که خانه‌ها را خریده‌اند و به این کشورها بردند برایش تعریف کرده‌اند.

یک روحانی؛ آخرین بازمانده آلاچیق‌سازی ترکمن

ساخت یک آلاچیق ۲۰ روزی طول می‌کشد و برای تهیه مواد اولیه آن یعنی چوب، نمد و پوست شتر باید دو میلیون و نیم هزینه کرد اما چون زحمت زیادی دارد، هر خانه حدود ۶ میلیون و نیم قیمت دارد و فروخته می‌شود اما حالا مشتری‌های آنچنانی ندارد و شاید ملا علی در یک سال سفارش ساخت هشت خانه را بگیرد.
آخرین بازمانده آلاچیق سازی ترکمن به شیوه سنتی برخی از ابزارهای کارش مثل «خُرَک» را از الگوی قدیم درست کرده است. الگوی ساخت هر خانه را روی زمین می‌کشد و بنا بر هر سایزی که به او سفارش داده‌اند، کارش را شروع می‌کند. خانه‌ها از چهار تکه ساخته می‌شوند، برای دیواره‌ها نیاز به ۱۶۵ تکه چوب و برای سقف باید ۲۴ تکه چوب در نظر گرفته شود. چوب‌های دیواره را به وسیله پوست شتر به هم وصل می‌کند و برای سقف هم از نمد استفاده می‌شود.

اما ساخت آن به همین سادگی هم نیست. باید برای ساخت چوب‌های دیواره و سقف، آنها را در آتش کوره که به صورت نرمال درآمده است گذاشت. چوب‌های خیس را حدود یک ساعت داخل کوره می‌گذارد تا انعطاف پذیر شود و خم کردن هر کدام حدود هشت دقیقه زمان می‌برد.

یک روحانی؛ آخرین بازمانده آلاچیق‌سازی ترکمن

ملا علی خانه‌های قدیمی را هم تعمیر می‌کند. برخی از این خانه‌ها را پدرش درست کرده و او باید آنها را تعمیر کند تا همچنان هنر دست پدرش به یادگار بماند. برخی از دست ساخته‌های پدر او همچنان در شهر گنبد استفاده می‌شود.

ترکمن‌ها به آلاچیق‌های سنتی‌شان «یورت» یا «اُوی» می‌گویند که برای ساخت آنها از چوب درخت عَرعَر یا سقز استفاده می‌شود و این چوب‌ها را از منطقه کردکوی می‌آورند. چوب‌ها باید بعد از آنکه بریده شدند، استفاده شوند در غیر این صورت خشک شده و دیگر به کار نمی‌آیند و فقط به درد هیزم می‌خورند. چوب‌های تَر باید خم و با استفاده از الگوی قدیمی ساخته ‌شوند.

ملاعلی برای تهیه چوب مشکل دارد زیرا این درخت در جنگل رشد می‌کند و قطع آن خلاف قانون است. او هم چوب لازم برای این کار را از کسانی که زمین شخصی دارند و این درخت را می‌کارند، می‌خرد. میراث فرهنگی هم در این زمینه هیچ حمایتی نمی‌کند.

آخرین بازمانده آلاچیق‌سازی ترکمن حتی بیمه هم ندارد و از این که کسی از میراث فرهنگی به او سر نمی‌زند تا حالش را بپرسد، گله دارد و می‌گوید: البته چند بار قول‌هایی دادند که می‌آیند تا وضعیت کارگاهم را ببینند اما نیامدند. او که اهل تسنن است، با وام گرفتن هم مشکل دارد زیرا باید بابت پولی که می‌گیرد سود پرداخت کند و طبق توصیه قرآن این کار صحیح نیست اما با وامی که به شکل قرض الحسنه باشد، مشکلی ندارد.

ملا علی معتقد است شیوه سنتی آلاچیق سازی ترکمن در حال نابودی است و در آینده افرادی که می‌خواهند این خانه‌ها را بخرند باید آلاچیق‌هایی به شیوه آهنی تهیه کنند. مشابه خانه‌های سنتی ترکمن را اهالی ازبکستان و ترکمنستان هم می‌سازند اما سقف خانه‌های آنها شیب بیشتری دارد و متقاضیان این خانه‌ها بعد از آنکه کسی در ایران نباشد تا آن را بسازد باید به این کشورها مراجعه کنند.